BD5B01DRN - Diferenciální rovnice & numerické metody (dálkaři)

Koronaverze: V době distanční výuky se dálkaři připojí k prezenčním studentům a budou fungovat stejným způsobem. Sledujte tedy pravidelně stránky DRN pro týdenní zadání.
Změna: Dohodli jsme se, že pojedeme i s konzultacemi po týdnech, setkáme se v MS Teams každý pátek v 15:00.
Domácí úkoly budete odevzdávat do svých (dálkových) Zadání v Teams, na rozdíl od prezenčního režimu budete mít prodložené lhůty, abyste mohli případně reagovat na nenadálé životní situace, ale to je jen pro případ nouze, snažte se je dělat hned ten týden, kdy jsou zadané (viz prezenčňáci).

Předmět se řídí (přiměřeně) pravidly pro prezenční verzi, viz stránky zde.

Na konzultacích se zaměřuji především na vysvětlení hlavních myšlenek a počítání základních typů příkladů. Teorii je potřeba si doplnit samostudiem, viz materiály níže. Jako náhradu cvičení a počítačových laborek jsem připravil pracovní listy. Témata konzultací a související pracovní listy najdete v odkazu
•   plán výuky.
Video záznamy z přednášek pro DEN.
Anglické verze některých přednášek jsou na tomto playlistu.

Silně doporučuji si hned na začátku vytisknout slidy, jsou ke stažení na stránkách předmětu DRN.
Nainstalujte si také na notebook Maple. Najdete jej na stahovacích stránkách ČVUT (měla by stačit verze 9.5, která je malá, přímočará a nevyžaduje připojení na špiona při instalaci). Budete potřebovat knihovnu NumericalMethods, stáhněte si soubory
NumericalMethods.mla (knihovna příkazů)
NumericalMethods.hdb (knihovna Help)
NumericalMethods.help (knihovna Help od verze 18)
a dejte do knihovní složky vašeho Maple, tradičně to bývá .../Maple/lib/.
Pokud si chcete nejprve Maple osahat, nabízíme worksheet a k němu průvodce.

Studijní literatura: V češtině je k dispozici skriptum Tkadlec: Diferenciální rovnice pokrývající část o rovnicích a mé kapitolky o numerické matematice na stránkách DRN viz link výše.
V angličtině je k dispozici skriptum pokrývající celý kurs plus řada věcí navíc. Výhoda: Jde o ucelený materiál. Nevýhoda: Právě vzniká, takže se počet překlepů teprve snižuje a mění se pod rukama.