(La)TeX navigator

Encyklopedie (La)TeXuindex Vyhledávání klíčových slov v LaTeX Navigatoru (na www.loria.fr)index 

V současné době máte možnost vybrat si z dalších 3 jazyků pro prohlížení LaTeX Navigatoru, ale původní dokumentace, na kterou se odkazujeme, je většinou pouze v jednom jazyce (francouzsky nebo anglicky). Váš výběr:

francouzsky anglicky německy 
Na této stránce je shromažďována veškerá dokumentace dostupná na tomto serveru věnovaná (La)TeXu. Znáte-li další zajímavé odkazy, nebojte se nám poslat mail na adresu latex@loria.fr.


Upozornění: Na těchto stránkách nenajdete žádné zdrojové soubory nebo distribuční balíčky o (La)TeXu, ale pouze dokumentaci. Chcete-li je však získat, musíte jít na síť CTAN nebo její kopii. Francouzská kopie je na adrese ftp.loria.fr. 
Poznámka: Některé z dokumentů na této síti jsou ve formátu dvi, proto potřebujete správné nastavení a odpovídající písma k prohlédnutí. V některých případech je zde i dostupná verze ve formátu PostScript (komprimovaná programem gzip).

Abyste mohli číst dokument ve formátu dvi, musíte připojit prohlížeč dvi k tomuto formátu. Např. v netscapu, v souboru mailcap, napište řádek jako:

application/x-dvi; xdvi %s
K čtení formátu Potscript, řádek:
application/postscript; ghostview %s
Také samozřejmě musíte přizpůsobit jméno prohlížeče vašemu lokálnímu prostředí. 

Uživatelé počítačů Macintosh: společnost Blue Sky Research vydala volně šiřitelný software pro čtení a tisk DVI souborů. Můžete si stáhnout tento software, a také, pokud je třeba,  75 Computer Modern postscriptových písem, které byly také vydány k veřejnému použití. 


Pokud si vážíte služeb poskytovaných na tomto www serveru, můžete poděkovat tak, že zašlete láhev nějakého alkoholu nebo čokoládu typickou pro místo kde žijete, na adresu:
Groupe LaTeX Navigator
LORIA
B.P. 239
54506 Vandoeuvre-les-Nancy CEDEX
France

Magellan 

Autor francouzských stránek: JMA

Správce stránek a překladatel do angličtiny: KT

Současný guru schovaný za těmito stránkami: DBR

O vzniku této sítě * 


Poslední změna: pátek 9.9.1997 Vladimír Kvasnička